İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası
- İlköğretim Haftası dolayısıyla Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerinde tören düzenlendi

KIRKLARELİ (AA) - İlköğretim Haftası'nın başlaması dolayısıyla Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerinde tören düzenlendi.

Lüleburgaz Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Kaymakam Mustafa Kaya, Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Belediye Başkan Vekili Günsel Solak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Çetin, İstiklal İlkokulu'nda devam eden törende yaptığı konuşmada, 22 bin 711 öğrenci ile bin 387 öğretmenin yeni eğitim döneme başladığını söyledi.

Çağdaş toplum olmanın en temel yolunun eğitim olduğunu belirten Çetin, "Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı daha önce başarmışlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur. Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrencisini merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olmasını ve yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

- Babaeski

Babaeski ilçesinde ise Atatürk Meydanı'nda çelenk töreni düzenlendi.

Babaeski Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan törende belediye bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde devam eden törene Kaymakam Tarkan Keskin, Belediye Başkanı Abdullah Hacı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bayrak, törende yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrencilerin geleceğin teminatı olduğunu vurgulayan Bayrak, yeni dönemde öğrencilerin derslerinde ve sınavlarında büyük başarılar elde edeceğine inandığını belirtti.

Tören, öğrencilerin şiir okumasının ardından sona erdi.