İspanya'da 3 Türk'ün boğulması

İspanya'da 3 Türk'ün boğulması
İspanya'da 3 Türk'ün boğulması
- Hayatını kaybeden öğretmen Ümit Nalbant'ın babası Hasan Nalbant: - "Yaklaşık 2 ay önce Çanakkale'ye giderek nişan yaptık. Ağustos ayında da nişanlısı ile evlenmek için hazırlık yapıyordu" - Milli Eğitim Müdürü Korkmaz: "Acımız büyük. Allah sabırlar versin. Hayat dolu genç bir öğretmenimizdi"

KIRKLARELİ (AA) - Bir program kapsamında gittikleri İspanya'nın güneyindeki Marbella kentinde, denizde boğulan öğretmen Ümit Nalbant'ın, ağustosta evlenmeyi planladığı bildirildi.

Ümit Nalbant'ın babası Hasan, annesi Sübiyan ve kardeşi İsmail Nalbant, Kavaklı beldesindeki evlerinin bahçesinde taziyeleri kabul ediyor.

Baba Nalbant, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece Kırklareli Valisi Esengül Civelek'in evlerine gelerek acı haberi verdiğini söyledi.

Oğlunun öldüğüne hala inanamadığını belirten Nalbant, "Çok üzgünüz. Yaklaşık 4 yıl önce öğretmen oldu. Çok kitap okurdu. Çok çalışkan bir öğretmendi. Ağustos ayında evlenecekti. Yaklaşık 2 ay önce Çanakkale'ye giderek nişan yaptık. Ağustos ayında da nişanlısı ile evlenmek için hazırlık yapıyordu. Üzüntülüyüz."

Anne Sübiyan Nalbant da oğlunun öldüğüne inanamadığını ifade ederek, acısını kelimelerle anlatamayacağını dile getirdi. 

Ümit Nalbant'ın kardeşi İsmail Nalbant ise ağabeyinin tek amacının öğrencilerine iyi  eğitim vermek olduğunu anlattı.

 

- Milli Eğitim Bakanı Avcı, babasını telefonla aradı

 

Bu arada, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da baba Nalbant'ı telefonla arayarak taziyelerini iletti. 

Aileyi ziyaret eden Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz da üzüntülerini dile getirdi.

Nalbant'ın Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde görev yaptığını ifade eden Korkmaz, şunları anlattı:

"Öğretmenimiz işitme engelli öğrencilerin projesi kapsamında İspanya'ya gitti. Öğrenciler ve öğretmenimiz gezmek amacıyla deniz kenarına gitmiş. Burada öğrencilerin boğulduğunu gören öğretmenimiz, öğrencilerimizi kurtarmak için deniz girerek boğulmuş. Acımız büyük. Allah sabırlar versin.  Hayat dolu genç bir öğretmenimizdi."

Ayrıca Nalbant'ın evinin bahçesinde Kuran-ı Kerim okundu.

İspanya'da yaşanan olayda, işitme engelli öğrenci Şakir Çelik (19), Serdar Fidan (18) ve öğretmen Ümit Nalbant (29) boğulmuştu.