İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- Eğitim-Bir-Sen Babaeski Temsilcisi Fıstık: - ''Bu taşeron örgütler milletimizin sağduyusu karşısında hayat bulamayacaklardır''

KIRKLARELİ (AA) - Eğitim-Bir-Sen Babaeski Temsilcisi Mustafa Fıstık, ''Bu taşeron örgütler milletimizin sağduyusu karşısında hayat bulamayacaklardır'' dedi.

Fıstık, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği İstanbul Adliyesi'ndeli terör saldırısını kınadıklarını söyledi.

Saldırının ülkeyi karıştırmak isteyenlerin kirli oyunu olduğunu vurgulayan Fıstık, kimsenin ülkedeki huzur ve refahı bozmaya gücünün yetemeyeceğini savundu.

İnsanların, kaos olaylarını çıkarmaya yönelik eylemlerin arkasındaki emelleri çok net gördüğünü belirten Fıstık, şöyle konuştu:

''Saldırı emrini verenleri ve onların arkasındaki güçleri lanetliyoruz. Savcımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Berkin Elvan'ı genç yaşında kandırarak kendi emelleri doğrultusunda kullananların kimler olduğu da net bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Bu taşeron örgütler milletimizin sağduyusu karşısında hayat bulamayacaklardır. Berkin Elvan'ın fotoğraflarını yakalarına takarak hassasiyet gösterenlerin aynı hassasiyeti merhum savcımız için göstermemeleri ne kadar da manidardır. 

Ülkemizde birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ortamının milletin desteğiyle güçlendiği dönemde, bu manevi iklimi kendi küresel çıkarları için elverişli bulmayan emperyalist güçler bir kez daha maşa terör örgütü eliyle sahneye çıkmış ve görevi başındaki masum bir insanı katletmiştir. Türkiye 'nin siyasi istikrarını bozmak, ekonomik yönden güçlenmesini akamete uğratmak, milletimizin huzur ve refahını ifrat etmek adına hain saldırıyı planlayanlar bilmelidir ki, bu ülke insanı, bu ve benzeri kaos olaylarını çıkarmaya yönelik karanlık eylemlerin arkasındaki emelleri çok net görmektedir.''

Fıstık, Türk milletinin birlikte hareket ederek, fitneye prim vermeyecek ve bütün engelleri aşacağına inandıklarını kaydetti.