Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinliklerle kutlandı.Şeker Depoları Kongre Merkezi'nde düzenlenen tören saygı...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinliklerle kutlandı.

Şeker Depoları Kongre Merkezi'nde düzenlenen tören saygı durulu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Mandacı,  Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı araştırmalara göre, dünyada her yıl 1 milyon 250 bin insanın trafik kazalarında öldüğünü belirtti.

Trafik kazalarının dikkatsizlik, yorgunluk ve alkol gibi etkenlerden meydana geldiğini bildiren Mandacı,  Türkiye 'de meydana gelen trafik kazalarını önlemek, trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ye yaralanmaları azaltmak amacıyla hazırlanan "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Plan" ile 2020 yılına kadar trafik kazaları sonucu meydana gelen ölümlerin yüzde 50 azaltılması hedeflenmekte olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından ilköğretim okulları arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Etkinlik trafik serginin gezilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Resim

  ,

  Şiir

  ,

  Kongre

  ,

  Eylem

  ,

  emniyet