Kırklareli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Çetin:

Kırklareli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Çetin:
Kırklareli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Çetin:
-"Devletimiz çocuklarımıza güzel hizmetler sunuyor"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, devletin çocuklara güzel hizmetler sunduğunu bildirdi.

Çetin, Dr. Fuat Umay Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü binasında düzenlediği basın toplantısında, çocuk evlerinde kalan çocuklara en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

Çocuk evlerinde ki çocukların toplumla kaynaşmalarını sağlamak için gayret gösterdiklerini ifade eden Çetin, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak hizmet ağlarının her geçen gün geliştiğini kaydetti.

Kent merkezinde 5 çocuk evi bulunduğunu dile getiren Çetin, "Çocuklarımızı koruma altına almak en son çaremiz. Aile çocuktan faydalanıyor, kötü alışkanlıklara itiyorsa, çocuğu koruma altına alıyoruz. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle hiç bir çocuğu koruma altına almıyoruz. Devletimiz çocuklarımıza güzel hizmetler sunuyor. Ben devletimizin çocuk evlerinde kalan çocuklara sunduğu hizmetleri kendi çocuğumuza sunamıyorum. Çocuklarımız gerçekten en iyi hizmetlere layık" şeklinde konuştu.

Çetin, il genelinde engelli çocuklarına bakan 1730 kişiye de nakdi destek verdiklerini sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kız

  ,

  bakan

  ,

  sosyal

  ,

  kent

  ,

  engelli

  ,

  koruma

  ,

  hizmet