"Kırklareli damızlık düve merkezi olma yolunda ilerliyor"

"Kırklareli damızlık düve merkezi olma yolunda ilerliyor"
"Kırklareli damızlık düve merkezi olma yolunda ilerliyor"
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı (DSYB) Ali Dermenci, "Kırklareli damızlık düve merkezi olma yolunda emin...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı (DSYB) Ali Dermenci, "Kırklareli damızlık düve merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.

Dermenci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırklareli'nin hayvancılıkta marka bir kent haline geldiğini söyledi.

Kırklareli'nde hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Dermenci, ülke genelinde Kırklareli'ndeki damızlık düvelere büyük talep gösterildiğini kaydetti.

Talepler doğrultusunda yurt içi ihracatlarını sürdürdüklerini belirten Dermenci, yapılan ihracatlarla birlikte damızlık düvelerin de değerlendiğini vurguladı.

Trakya Bölgesi'nde damızlık düve fiyatlarının yaklaşık 5 bin liraya yükseldiğini anlatan Dermenci, "Damızlık düve fiyatlarında artış oldu. Geçen yıl yaklaşık 4 bin 500 liradan satılan düveler, bu yıl ise 5 bin ve 5 bin 500 lira arasında satılıyor. Yaptığımız yurt içi ihracatlar dolasıyla damızlık düve talepleri de arttı. Kırklareli damızlık düve merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Birlik olarak talepleri karşılamak, besicilerimizin düvelerinin değerlenmesini sağlamak amacıyla yurt içi ihracatlarımızı sürdürüyoruz. Kırklareli hayvancılıkta marka bir kent oldu" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  ülke

  ,

  lira

  ,

  kent

  ,

  Birlik