Kırklareli İşkur Müdürü Aksoy:

Kırklareli İşkur Müdürü Aksoy:
Kırklareli İşkur Müdürü Aksoy:
- "Uygulamalı girişimcilik kurslarında 260 kursiyer belge sahibi oldu"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli İşkur Müdürü Hasan Aksoy, uygulamalı girişimcilik kurslarında 260 kursiyer belge sahibi olduğunu bildirdi.

Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl 13 grup uygulamalı girişimcilik kursu açıldığını söyledi.

Uygulamalı girişimcilik kurslarına önem verdiklerini ifade eden Aksoy, talep olması halinde kurs açmaya devam edeceklerini belirtti.

Girişimcilerin iş kurarak istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağladığını aktaran Aksoy, "Uygulamalı girişimcilik kurslarına büyük önem veriyoruz. Bu yıl içerisinde KOSGEB ile Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim  Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 13 grup kurs açtık. Uygulamalı girişimcilik kurslarında 260 kursiyer belge sahibi oldu. Talep olması halinde yeni kurslar açmaya hazırız. Tüm girişimci adaylarını kurslara bekliyoruz" diye konuştu.