Kırklareli merkezli organize suç örgütü operasyonu

Kırklareli merkezli organize suç örgütü operasyonu
Kırklareli merkezli organize suç örgütü operasyonu
- "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin ile gözaltına alınan 13 kişi adliyeye sevk edildi - Eşi Anıl Ergin'i görmeye gelen ve hakkında yakalama kararı bulunan Damla Ergin de gözaltına alındı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli, Edirne ve İstanbul 'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda kamuoyunda "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin ile gözaltına alınan 13 kişi adliyeye sevk edildi.

Kırklareli  Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından 'Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları" iddiasıyla Kırklareli, Edirne ve İstanbul'da 16 adrese eş zamanlı yapılan operasyonda 14 kişi gözaltına alınmıştı.

Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay yönetiminde yapılan operasyonda, "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin, İstanbul'daki evinde yakalanırken, Nurettin Ergin ise polis ekiplerinden kaçmayı başarmıştı.

Operasyonda 14 kişi gözaltına alınırken, 2 kişi firar etmiş, aramalarda 9 tabanca, tüfek, senet ve çekler ele geçirilmişti. 

Emniyette ifadeleri alınan şüphelilerden bir kişi serbest bırakılırken, diğer 13 kişi sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Hakkında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan Anıl Ergin'in bir ay önce Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığı, sağlık raporu için götürüldüğü hastaneden kaçtığı bildirildi.

Öte yandan dün akşam eşi Anıl Ergin'i görmek için Kırklareli'ne gelen Damla Ergin de Asayiş Şubesi ekiplerince bir otelde gözaltına alındı. Damla Ergin hakkında Gelibolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yakalama kararı bulunduğu öğrenildi.