Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeker:

Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeker:
Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeker:
- "Ticari ve hususi araç muayene süreleri aynı olmalı"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, "ticari ve hususi araç muayene süreleri aynı olmalı" dedi.

Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karayolları Trafik Yönetmeliği değişikliği ile ticari araç muayene süresinin düşürülmesi istendiğini söyledi.

Ticari araçların yılda bir kez muayene yapıldığını hatırlatan Şeker, yönetmelik değişikliği ile sürenin 6 yada 9 aya düşürülmesi hedeflendiğini vurguladı.

Araç muayenesinin son derece önemli olduğunu anlatan Şeker, şöyle konuştu: "Muayeneye karşı değilim. Aslında araçlar muayenede genel kontrolden geçiyor. Bütün bakımları yapılıyor ve böylece araç arızalarından kaynaklı trafik kazaları da önlenmiş oluyor. Ticari ve hususi araç muayene süreleri aynı olmalı. Hususi araçların muayenesi iki yılda bir, ticari araçların muayenesi ise yılda bir kez yapılıyor. Şimdi ise Trafik Yönetmeliği değişikliği ile ticari araç muayene süresi 6 yada 9 aya düşürülmesi isteniyor. Hepsinin standart olarak bir tarih belirlenmesi gerekiyor."

 


  ETİKETLER:

  Tarih

  ,

  derece

  ,

  Karşı