Kırklareli Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı

Kırklareli Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı
Kırklareli Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı
- Mezun olan 2 bin 533 öğrenciye törenle diplomaları verildi

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi'nden (KLÜ)  2014-2015 akademik yılında mezun olan 2 bin 533 öğrenci törenle diplomalarını aldı. 

Üniversitenin festival alanında gerçekleştirilen mezuniyet töreni, öğrencilerin kortej geçişiyle başladı.

KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende, mezun olan öğrencilere hayatında başarılar diledi.

KLÜ'nün her geçen gün büyüdüğü, üniversite olarak yedinci mezunlarını verdiklerini belirten Aykaç, şöyle konuştu:

"Hepimiz çok heyecanlı ve sevinçliyiz. Bugün ürünlerini aldığımız, eğitim öğretim yılı boyunca verdiğimiz emeklerin karşılığını somut olarak gördüğümüz bir gündür. Bugün ülkemizin bütün branşlarında birer yıldız olarak katma değer sağlayacak, yüceltecek ve onu içinde bulunduğumuz çağın bir adım daha ileri götürmek yolunda uğraş verecek olan pırıl pırıl genç beyinleri, genç yürekleri, genç nefesleri mezun etmenin, onları ailelerine ve güzel ülkemizin geleceğine kazandırmamızın haklı gururu, onuru ve sevincini yaşıyoruz."

Aykaç, 7 yıl önce küçük ve şirin bir il olan Kırklareli'nde zor şartlarda kurulan üniversitenin, azim gayret ve cesaretle her gün biraz daha ileriye giderek bugünlere geldiğini anlattı.

"Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır" ilkesiyle hareket ederek tüm üniversite kadrosunun coşkuyla bugüne kadar çalıştığını aktaran Aykaç, "El ele verdik, güçlerimizi birleştirdik. Halkımızın destek ve heyecanını aldık. Her geçen gün gelişen ve büyüyen üniversitemize, her geçen yıl yeni eğitim öğretim programları, eğitim öğretim mekanları, spor tesisleri, kültürel mekanlar ve sosyal mekanlar yapmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kırklareli Vali Vekili Bekir Sıtkı Kocakundakçı da mezun olan öğrencilerin iyi bireyler olarak topluma ve Türkiye 'ye güzel hizmetler sunacağına inandığını vurguladı.

Konuşmaların ardından Vali Vekili Kocakundakçı, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Rektör Prof. Dr. Aykaç ile kurum müdürleri, dereceyle mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi.

Daha sonra diğer öğrencilere temsili diplomaları verildi.

Tören sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Bugün

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  genç

  ,

  2015