Kırklareli'nde, anne ve oğlunun evlerinde ölü bulunması

Kırklareli'nde, anne ve oğlunun evlerinde ölü bulunması
Kırklareli'nde, anne ve oğlunun evlerinde ölü bulunması
- Eşi ve oğlunun ölümüyle ilgili tutuklanan kişi serbest bırakıldı

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz ilçesinde, eşi ve oğlunun evlerinde ölü bulunmasıyla ilgili tutuklanan Ensar Şentürk, serbest bırakıldı.

Davanın, Kırklareli Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ikinci duruşmasına, Şentürk, yakınları ile avukatları katıldı. 

Şentürk, duruşmadaki savunmasında, eşi ve oğlunu vurulmuş halde gördüğünde şoka girdiğini ve bağırdığını, nabızlarını yokladığını söyledi.

Sağlık ekiplerine de haber verdiğini belirten Şentürk, şöyle konuştu:

"Allah hiç kimseyi böyle bir durumla karşılaştırmasın. Eşimin vücudunun soğuk olduğunu, oğlumun vücudunun ise sıcak olduğunu fark ettim. 112'yi arayarak 'Ya ölmüşler ya da yaralılar' diyerek bilgi verdim. Eşimin öldüğünü fark ettim ve cesedine sarılarak bağırdım. Sağlık ekipleri geldiğinde olayın şokuyla ayakkabıları ile içeriye girmemeleri gerektiğini söyledim. O anda normal değildim."

Şentürk, oğlunun hiçbir psikolojik sorunu bulunmadığını, sadece içine kapalı ve çalışkan bir öğrenci olduğunu ifade etti.

Suçlamaları kabul etmeyen Şentürk, savunması sırasında zaman zaman ağladı.

Mahkeme heyeti, avukatların dinlenmesinin ardından Şentürk'ün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. 

Şentürk'ün olay öncesinde Lüleburgaz'da özel bir hastanede başhekimlik yaptığı öğrenildi.

 

- Olay

 

Ensar Şentürk (51), 2 Şubat'ta Ayvalı köyündeki evlerinde eşi Şenay Şentürk (51) ile oğlu Ahmet Bedrettin Şentürk'ü (17) hareketsiz bulduğunu belirterek durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirmişti.

Silahla vurulduğu belirlenen anne ile oğlunun cenazesi, incelemenin ardından Trabzon'un Çaykara ilçesinde toprağa verilmiş, gözaltına alınan Ensar Şentürk tutuklanmıştı.


  ETİKETLER:

  TRABZON

  ,

  Mahkeme

  ,

  haber

  ,

  Ceza

  ,

  Öğrenci

  ,

  jandarma

  ,

  zaman

  ,

  sıcak