Kırklareli'nde, anne ve oğlunun ölü bulunması

Kırklareli'nde, anne ve oğlunun ölü bulunması
Kırklareli'nde, anne ve oğlunun ölü bulunması
- Eşi ve oğlunun ölümüyle ilgili tutuklanıp serbest bırakılan kişi, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için suç duyurusunda bulundu

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da eşi ve oğlunun evde ölü bulunmasıyla ilgili yargılaması devam eden Ensar Şentürk, beraat etmesinin ardından olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için suç duyurusunda bulundu.

Kırklareli Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen üçüncü duruşmaya Şentürk ile avukatları katıldı. Şentürk, duruşmadaki savunmasında eşi ve oğlunun ölümüne ilişkin üzüntü yaşadığını söyledi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini ifade eden Şentürk, işlemediği bir suçtan dolayı yargılandığını belirtti.

Beraatini ve olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması talebinde bulunan Şentürk, şöyle konuştu:

"Olay gününde eşimin ve oğlumun öldürüldüğü saatlerde kamera ve tanıkların beyanlarıyla evde olmadığım ispatlandı. Suçu benim işlemediğim kanıtlandı. Eşimi ve çocuğumu kaybettim. Bununla birlikte ben suçlandım. Hayatım yaşanılmaz olmuşken suçlanmamla daha da yaşanılmaz hale geldi. Beraatimi istiyorum ve olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanmasını talep ediyorum."

Şentürk, savunmasını yaparken zaman zaman ağladı.

Mahkeme heyeti, avukatların dinlenmesinin ardından Şentürk'ün beraatine ve dosyanın Cumhuriyet Savcılığına havale edilerek faillerinin bulunmasına karar verdi.

Şentürk, beraatinin ardından, eşi ve çocuğunun cinayetine karışan kişi ya da kişilerinyakalanması için hakkında suç duyurusunda.

- Olay

Ensar Şentürk (51), 2 Şubat'ta Ayvalı köyündeki evlerinde eşi Şenay Şentürk (51) ile oğlu Ahmet Bedrettin Şentürk'ü (17) hareketsiz bulduğunu belirterek durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirmişti.

Silahla vurulduğu belirlenen anneyle oğlunun cenazesi, incelemenin ardından Trabzon'un Çaykara'da toprağa verilmiş, gözaltına alınan Ensar Şentürk tutuklanmış, ikinci duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.