Kırklareli'nde bayram alışverişi yoğunluğu

Kırklareli'nde bayram alışverişi yoğunluğu
Kırklareli'nde bayram alışverişi yoğunluğu
KIRKLARELİ (AA) - Ramazan Bayramı arifesinde Kırklareli'ndeki halk pazarında bayram telaşı yaşanıyor. Halk pazarında, bayram alışverişini son güne...

KIRKLARELİ (AA) - Ramazan Bayramı arifesinde Kırklareli'ndeki halk pazarında bayram telaşı yaşanıyor. 

Halk pazarında, bayram alışverişini son güne bırakanlar nedeniyle yoğunluk oluştu. Yurt içi ve dışından gelen vatandaşların alışveriş yaptığı pazarda en çok rağbet şeker, lokum, çikolata, kuru yemiş ve giyim tezgahlarına oldu. 

Her bütçeye uygun şeker, lokum, çikolata, kuru yemiş, kuru kahve gibi ürünlerin bulunduğu pazarda, fiyatlarda geçen yıla oranla küçük bir artış olduğu görülüyor.

Kırklareli Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Can Bahçivanoğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram dolayısıyla pazarda yaşanan hareketliliğin esnafın yüzünü güldürdüğünü söyledi.

Vatandaşların pazara yoğun bir ilgi gösterdiğini belirten Bahçivanoğulları, esnafın kazandığı para ile borçlarını ödeyeceğini kaydetti.

Yunanistan 'daki ekonomik krizin etkisinin Kırklareli'ne henüz yansımadığını dile getiren Bahçivanoğulları, Edirne'deki esnafın ekonomik krizden olumsuz etkilendiğini savundu.

Pazarcı esnafından Ahmet Yüksek de yoğunluktan memnun olduklarını ve işlerinin iyi gittiğini söyledi.