Kırklareli'nde bayram tedbirleri

Kırklareli'nde bayram tedbirleri
Kırklareli'nde bayram tedbirleri
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı'nın huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla çeşitli tedbirler...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğü , Ramazan Bayramı'nın huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak amacıyla çeşitli tedbirler aldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bayram günlerinin, vatandaşlar ve aile üyelerinin bir araya geldiği, toplumun birbiriyle kaynaştığı, huzur ve sevincin bir arada olduğu ortak paylaşım zeminleri olduğu belirtildi.

Ramazan Bayramı'nın kentte huzur ve güven içerisinde geçmesini temin etmek amacıyla 16-19 Temmuz tarihlerinde bir dizi önlem alındığı ifade edilen açıklamada, bayram nedeniyle alışverişin yoğun olduğu yerlerde vatandaşların yankesicilik, kapkaççılık, hırsızlık, dolandırıcılık, sahte para ve sahte çek olaylarına karşı dikkatli olmalarını istedi.

Bayramı öncesi ve bayram süresince halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda bir dizi tedbirlerin alındığı bildiren açıklamada, şunlara yer verildi:

"Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sükununu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla yapılacak denetimler arttırılacaktır. 17 Temmuz Cuma günü kılınacak bayram namazı süresince, camiler ve mezarlık çevrelerinde dilencilik yapan ve para toplayan şahıslara müsaade edilmeyecektir.

 Ramazan Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak araç trafiği ile ilgili olarak, trafik ekiplerine personel takviyesi yapılmış, otogar çevresi ile trafiğin yoğun olacağı yerlerde ve şehirler arası kara yollarında alınan trafik önlemleri arttırılmıştır. Araç sürücülerinin de herhangi bir can ve mal kaybına uğramamaları için, alkollü araç kullanmamaları, kısa mesafede olsa emniyet kemerlerini takmaları, mevsim değişimini de dikkate alarak araç bakımlarını yaptırmaları, dişleri silinmiş lastik kullanmamaları, iyice dinlenmiş olarak direksiyon başına geçmeleri ve trafik kurallarına mutlak suretle uymaları gerekmektedir."