Kırklareli'nde engelliler yararına yemek

Kırklareli'nde engelliler yararına yemek
Kırklareli'nde engelliler yararına yemek
- Düzenlenen etkinlikte açık arttırma ile satışa çıkarılan üç boyutlu Atatürk portresini Vali Esengül Civelek 2 bin 750 liraya satın aldı - Kendisine akülü sandalye verilen MS hastasının gözyaşları, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde engelliler yararına düzenlenen etkinlikte açık arttırma ile satışa çıkarılan üç boyutlu Atatürk portresini Vali Esengül Civelek 2 bin 750 liraya satın aldı.

Vali Civelek, bir düğün salonunda Engelliler Yaşam Derneği'nce düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, engelli bireylerin diğer bireylerle toplumsal yaşama, etkin ve eşit şekilde katılma hakkına sahip olduğunu söyledi.

Engelli bireylere yönelik birçok çalışma ve proje yürütüldüğünü belirten Civelek, engellilerin toplumsal yaşama katılmalarını arttırmak için çalışmalara önem verdiklerini kaydetti.

"Engelli bireylerin toplumsal yaşama katılmaları, yaşama umutla bakmaları ve yaşam memnuniyetlerinin arttırılması toplumsal bir sorumluluktur"  diyen Vali Civelek, "Bizler bu sorumluğu sizlerle el birliği, gönül ve birliği içerisinde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Behice Köseoğlu da etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlikte Arzu Alemdar tarafından yapılan üç boyutlu Atatürk portresi, 250 liradan satışa çıkarıldı. Vali Civelek, Baro Başkanı Harun Saygılı ve Belediye Başkan Yardımcı Tahsin Gençay'ın katıldığı açık arttırmada, Civelek tabloyu 2 bin 750 liraya satın aldı.

Daha sonra etkinlikte MS hastası Serdar Köse'ye (37) hayırsever bir kişi tarafından akülü sandalye verildi. Hayalindeki akülü sandalyeye kavuşmanın heyecanını yaşadığını belirten Köse, göz yaşlarına hakim olamadı. Köse'nin ağladığını fark eden katılımcılar da duygusal anlar yaşadı.

Etkinliğe Vali Civelek, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Baro Başkanı Saygılı ile çok sayıda engelli ve aileleri katıldı.