Kırklareli'nde hava sıcaklıkları düşecek

Kırklareli'nde hava sıcaklıkları düşecek
Kırklareli'nde hava sıcaklıkları düşecek
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Meteoroloji Müdürü Mehmet Nuri Güner, hava sıcaklıklarının düşeceği öngörüldüğünü bildirdi.Güner, AA muhabirine yaptığı...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Meteoroloji Müdürü Mehmet Nuri Güner, hava sıcaklıklarının düşeceği öngörüldüğünü bildirdi.

Güner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarından itibaren hava sıcaklıklarının 5 derece düşeceğinin tahmin edildiğini söyledi.

Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışlarında etkili olmasının beklendiğini ifade eden Güner, Kırklareli'nin yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına gireceğini belirtti.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olduğunu anlatan Güner, kentte hava sıcaklığının en düşük 8, en yüksek 13 derece olarak ölçüldüğü kaydetti.

Sıcaklıkların 3 dereceye kadar düşmesinin ön görüldüğünü vurgulayan Güner, ''Kırklareli yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine giriyor. Yaptığımız hava tahminlerine göre 23 Ocak Cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarında düşüş başlayacak. Sıcaklıkların 5 derece düşmesini tahmin ediyoruz. Sıcaklığın düşmesiyle birlikte de yer yer sağanak etkili olacak. Rüzgarın da şiddetini arttırmasını öngörüyoruz'' diye konuştu.

Güner, ay sonuna kadar sıcaklıkların 1 ile 3 derece arasında seyretmesini beklediklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Hava

  ,

  meteoroloji

  ,

  derece