Kırklareli'nde, kaçak avlanmayla mücadele

Kırklareli'nde, kaçak avlanmayla mücadele
Kırklareli'nde, kaçak avlanmayla mücadele
- Av sezonunda, 104 avcıya kaçak avlanma nedeniyle 54 bin 500 lira ceza kesildi - Kırklareli Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Filiz İhtiyar: - "Av hayvanlarını çekmek için çığırtkan olarak kullanılan, kanatları avcılarca kesilip ayaklarına ip bağlanarak gölete atılan yaban ördekleri ve kazlar, bakımlarının ardından doğaya bırakıldı"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Filiz İhtiyar, av sezonunda 104 avcıya, kaçak avlanma nedeniyle 54 bin 500 lira ceza kesildiğini söyledi.

İhtiyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılı av sezonunun sona erdiğini belirtti. 

Kaçak avlanmayla mücadele çalışmalarında istenmedik durumlarla karşılaştıklarını ve kaçak avlananlara gereken cezaların verildiğini ifade eden İhtiyar, şöyle konuştu:

"Kaçak avlanan 104 avcıya, 54 bin 500 lira ceza kesildi. Denetimlerde 17 tüfeğe el konuldu. Av sezonunda kaçak avcılara karşı başarılı çalışmalar yürüttük. Şube olarak kaçak avcılara geçit vermiyoruz. Yaban hayvanlarının üreme döneminde kaçak avcılıkla mücadele ve yemleme çalışmaları sürdürülecek. Avlanmak, av hayvanlarını çekmek için çığırtkan olarak kullanılan, kanatları avcılarca kesilip ayaklarına ip bağlanarak gölete atılan yaban ördekleri ve kazlar, bakımlarının ardından yeniden doğaya bırakıldı."

İhtiyar, av sezonunun ağustos ayı içerisinde yeniden açılacağını, denetimlerine devam ettiklerini kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  ağustos

  ,

  lira

  ,

  orman

  ,

  Karşı

  ,

  2015

  ,

  kaçak