Kırklareli'nde "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konseri"

Kırklareli'nde "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konseri"
Kırklareli'nde "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konseri"
- Vali Civelek: "Bu tür etkinlikler ülkeler arası kardeşlik, dostluk ve gönül bağlarını güçlendiriyor"

KIRKLARELİ (AA) - Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY),  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kırklareli Valiliği işbirliğinde "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konseri" düzenlendi.

Kültür merkezi salonunda düzenlenen etkinlikte Kazakistan'ın ses sanatçıları Gülzat Daurbayeva ve Salima Baltayeva'nın da aralarında bulunduğu Sazgen Sazy Halk Çalgıları Orkestrası konser verdi. Yaklaşık 1 saat süren konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konserdeki "Üsküdar Gider İken" şarkısına izleyiciler de eşlik etti. 

Konser sonrası konuşan Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kazakistan'ın değerli sanatçılarını Kırklareli'nde misafir etmekten büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Sazgen Sazy Halk Çalgıları Orkestrası'nın vatandaşların ruhlarına hitap ettiklerini dile getiren Civelek, bu tür etkinlikleri önemsediklerini kaydetti.

Konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Civelek, "Var olan kardeşlik, dostluk ve gönül bağımızın pekiştirilmesine, güçlendirilmesine vesile olan, bu etkinlik için valiliğimizle işbirliğinde olan TÜRKSOY'a teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler ülkeler arası kardeşlik, dostluk ve gönül bağlarını güçlendiriyor" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Civelek, Kazakistan Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY Temsilcisi Arman Nurmuhamdetoğ ile Kazakistan'ın Almatı Kültür Müdürü Bağdat Tilegerov'a çeşitli hediyeler verdi.