Kırklareli'nde "o hala çocuk" konferansı düzenlendi

Kırklareli'nde "o hala çocuk" konferansı düzenlendi
Kırklareli'nde "o hala çocuk" konferansı düzenlendi
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Valiliği işbirliğinde İstanbul Dolmabahçe Rotary Kulübü'nce "o hala çocuk" konferansı düzenlendi.Bir otelin toplantı...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Valiliği işbirliğinde İstanbul Dolmabahçe Rotary Kulübü'nce "o hala çocuk" konferansı düzenlendi.

Bir otelin toplantı salonunda düzenlenen konferansa, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Oya Gökmen, Uzman  Psikolog Didem Gürbey katıldı.

Erken yaşta evliliklerin birey ve toplum açısından oluşturduğu sorunların ele alındığı konferans öncesi bir konuşma yapan Vali Civelek, erken yaşta evlenmelerinin doğru olmadığını belirtti.

Güçlü birey, güçlü aile, güçlü toplum, güçlü ülke geleceği hedefine ulaşmak istediklerini ifade eden Civelek, sağlıklı, mutlu, eğitimli, güçlü bireyler yetiştirmek için ise erken yaşta evliliklerin önlenmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Gökmen, çocuk yaşta yapılan evliliklerin yol açtığı sağlık sorunları, Gürbey de çocuk yaşta evliliklerin psikolojik açıdan etkileri konularında bilgiler verdi.