Kırklareli'nden kısa kısa

- Kan bağışı kampanyası düzenlenecek

KIRKLARELİ (AA) - Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi'nce kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.

Kan bağışlarının insan hayatı için son derece önemli olduğunu belirten Altıntel, bağışlanan bir ünite kanla 3 kişinin hayatının kurtulabileceğini vurguladı. 

Erkeklerin yılda 4 kadınların ise en fazla 3 kez kan bağışında bulabildiğini hatırlatan Altıntel, 14 Kasım Cuma günü özel bir okulun bahçesinde ve 27 Kasım Perşembe günü ise Vilayet Meydanı'nda kan bağışlarının kabul edileceğini ifade etti.

Altıntel, herkesin kan bağışına destek vermesi gerektiğini kaydetti.

 

- Umre kayıtları başlayacak

 

Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak, umre kayıtlarının başlayacağını bildirdi.

Bayrak, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 Kasım - 1 Aralık'ta umre kayıtlarının alınacağını söyledi.

Umreye gitmek isteyen vatandaşların il ve ilçe müftülüklerine başvuruda bulunabileceğini ifade eden Bayrak, Diyanet İşleri Başkanlığınca 7, 10, 14 ve 24 günlük turlar düzenleneceğini belirtti.

Bayrak, ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığınca 20 günlük ve ramazan ayı turlarının tarihlerinin belirleneceğini kaydetti.

 

- Disiplin cezaları belirlendi

 

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Kırklareli Şubesi'nce futbolcu, antrenör ve yöneticilere disiplin cezası verildi.

ASKF Kırklareli Şube Başkanı Hasan Başdemir, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, müsabakalarda kurallara aykırı davranan 6 futbolcu, 2 antrenör ve 2 kulüp yöneticisine ceza verildiğini söyledi.

Disiplin kurulunca hakem raporlarına göre cezaların belirlendiğini ifade eden Başdemir, şöyle konuştu:

"Disiplin kurulumuz, geçtiğimiz hafta düzenlenen karşılaşmaların ardından hakemler tarafından düzenlenen tutanakları inceledi. Tutanaklara göre müsabakalarda kurallara uymadığı gerekçesi ile futbolcu, antrenör ve yönetici cezaları belirlenerek kulüplere gönderildi. Futbol bir spordur. Bu sporun da centilmence yapılması gerektiğine inanıyorum."

Başdemir, disiplin kurulunun, Trakya Fenerspor Kulübü futbolcusu Sercan Yorulmaz'a 6 maç, Karahıdırspor Kulübü futbolcusu Tugay Demirüç'e 3 maç, Kırklareli Sanayispor futbolcusu Dolunay Gerdanlı'ya 2 maç, Vizespor Kulübü futbolcusu Bahadır Talşık'a 1 maç, Özerspor Kulübü yöneticileri Özer Özden ve Recai Özden'e 2 maç, İnecespor Kulübü Antrenörü Adem Onay'a 2 maç, futbolcu Varol Koyun ve Tugay Kaan Koyun'a 3 maç men ve Trakya Gençlikspor Kulübü Antrenörü Cahit Karakaş'a 7 gün soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı verdiğini kaydetti.