Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- MHP Pehlivanköy ilçe teşikilatından istifa

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Gülay Erkol, MHP Pehlivanköy ilçe teşkilatı üyeliğinden istifa etti.

Erkol, gazetecilere yaptığı açıklamada, parti içi bir takım sıkıntılar nedeniyle istifa ettiğini söyledi.

Partisi adına yıllarca çalışmalarda bulunduğunu ifade eden Erkol, "Ben partim, ilçem ve ülkem için birçok çalışmada, faaliyette aktif rol aldım. Bütün sorumluluklarımı en iyi şekilde yerine getirdim. Partimden il genel meclisi üyeliğine de seçildim. Ancak partimiz içerisinde yaşanan birtakım huzursuzluklar nedeniyle istifa kararı aldım. Bu karara herkesin saygı göstereceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Mehmet Gülay Erkol, bağımsız olarak İl Genel Meclisi üyeliğini sürdürdüğünü kaydetti.

- İhtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımı 

Amerika'daki Bridge To Fund Derneği, Babaeski'de ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımında bulundu.

Babaeski Gazi Osman Paşa İlkokul Müdürü İlker Çerçel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kıyafet yardımları ile ihtiyaç sahibi çocukların sevindirildiğini söyledi.

Dernek üyelerine teşekkür eden Çerçel, "Gönderilen kıyafetleri ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıttık. Amerika'da yaşayan Türk vatandaşlarımızın kurduğu Bridge To Fund Derneği üyelerinin yaptığı yardımlar ihtiyaç sahibi çocuklarımızı sevindirdi. Yardımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

- Genel seçime doğru

CHP Babaeski İlçe Başkanlığı'nca haftalık parti toplantısı düzenlendi.

Parti binasında düzenlenen toplantıya, İlçe Başkanı Hasan Ali Eren, İl Başkanı Recep Zengin, Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Eren, burada yaptığı konuşmada, milletvekili seçimlerine en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Milletvekili adayları için ön seçim yapılacağını hatırlatan Eren, demokratik bir seçim ile milletvekili adaylarının belirleneceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Fikri Karaca, Vecdi Gündoğdu, Gülay Tülüş, Tayfun Erel, Özgür Kaya, Türabi Kayan, Tuna Soykan, Tansel Barış, İnci Tunç Kırklareli milletvekili aday adaylıklarını açıkladı.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.