Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- Rektör Aykaç, akademik personel ile bir araya geldi

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, akademik personelle bir araya geldi.

Aykaç, rektörülük binasında düzenlenen toplantıda, bireysel ilişkilerin mümkün olduğunca sıcak tutulması gerektiğini söyledi.

Kırklareli'nin huzurlu, güvenli ve doğal güzelliklere sahip bir şehir olduğunu ifade eden Aykaç, üniversitede rahat bir akademik çalışma ortamının bulunduğunu, öğrenci ve öğretim elemanlarının KLÜ'nün en büyük gücü olduğunu kaydetti.

Bilimsel çalışmalar ve yayınların önemine değinen Aykaç, "Yeni gelen mesai arkadaşlarımızın bizimle nitelikli çalışmalara imza atacağına, ilimize, bölgemize, ülkemize katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bütün meslektaşlarıma hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

- Küpeleme protokolü imzalandı

 

Kırklareli'nde, hayvanların kimliklerinin belirlenmesi kapsamında küpeleme protokolü imzalandı.

Kırklareli  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, küpeleme işleminin ekipler kontrolünde devam ettiği belirtildi.

Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hakan Keçeci  ile birliğin 2015 yılı küpeleme protokolünün imzalandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2010 yılından bu yana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında tutulan düzenli kayıtlar sayesinde yetiştiricilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konumdayız. Islah alanında yaptığımız önemli ve sistematik çalışmalarla şuan yetiştiricilerimizin hayvanlarının çoğu belgeli hele gelmiştir."


  ETİKETLER:

  Protokol

  ,

  Tarım

  ,

  Öğrenci

  ,

  gıda

  ,

  2015

  ,

  sıcak