Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- Halebak'a ziyaret

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sedat Çolak, Belediye Başkanı Emin Halebak'ı makamında ziyaret etti.

Çolak, ziyarette yaptığı konuşmada, okul olarak yıl içinde birçok faaliyette bulunacaklarını söyledi.

Okullara destek verdiği için Halebak'a teşekkür eden Çolak, görevinde başarılar diledi.

Sedat Çolak, okul öğrencilerinden Cansu Oymak'ın yaptığı " Kız Kulesi" resminin bulunduğu tabloyu Halebak'a hediye etti.

Halebak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitim öğretime katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

- Kahvehanelerde meşrubat fiyatları arttı

Lüleburgaz Kahveciler Odası Başkanı Nazif Kıvılcım, kahvehanelerdeki meşrubat fiyatlarının arttığını bildirdi.

Kıvılcım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işletmelerin talepleri doğrultusunda yönetim kurulu kararıyla yeni fiyat tarifesinin oluşturulduğunu söyledi.

Yeni tarifenin 15 Mart Pazar gününden itibaren geçerli olacağını belirten Kıvılcım, "İki yıldır meşrubat fiyatlarında bir değişiklik yapılmamıştı. Kahvehane işletmelerinin talepleri üzerine yönetim kurulu kararıyla yeni fiyat tarifesi oluşturuldu. Alınan kararda meşrubat fiyatlarına yaklaşık 25 kuruş zam yapıldı. Yeni fiyat tarifesine göre, çay, oralet ve çeşitleri 75 kuruş, ayran, vişne, limonata 1  lira , Türk kahvesi ve büyük çay 1,5 lira, nescafe ise 2 liradan satılacak" diye konuştu.

Köy ve beldelerdeki kahvehanelerdeki meşrubat fiyatlarına da zam yapıldığını aktaran Kıvılcım, çay, oralet ve çeşitleri 60 kuruş, ayran, vişne, limonata 75 kuruş, büyük çay 1,25, Türk kahvesi ve nescafe 1.5 liradan satılacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  zam

  ,

  Belediye

  ,

  Hediye

  ,

  Çay

  ,

  Kız

  ,

  Pazar

  ,

  Köy

  ,

  Okul

  ,

  kuruş

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  yönetim