Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- Tarımda ilaçlama konferansı düzenlendi

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski ilçesinde tarımda ilaçlama konferansı düzenlendi.

Babaeski Ziraat Odası'nca bir düğün salonunda düzenlenen konferansa, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Üzeyir Güngör, Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan ve çiftçiler katıldı.

Arslan, burada yaptığı konuşmada, kaliteli ve verimli bir üretimde hububat ilaçlarının zamanında atılması gerektiğini söyledi.

Zamanında atılmayan ilaçlar dolayısıyla çeşitli hastalıklar oluştuğunu ifade eden Arslan, "Buda hububatın kalitesini ve rekoltesini yüksek bir biçimde etkilemektedir. Hububata zamanında ilaçlama yapmak, zamanında hastalıklara karşı mücadele etmek zorundayız. Yapmadığımız taktirde bir yılın emeği boşa gidebilir. Tarımda ilaçlama önemlidir" diye konuştu.

Daha sonra bir ilaç firmasında görevli Dr. Necdet Yabaş, tarım ilacı çeşitleri ve kullanım şekilleri konusunda bilgi verdi.

- Genel seçime doğru

CHP Kırklareli milletvekili aday adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Milletvekili aday adayı Özgür Kaya, Babaeski ilçesinde partilileri ile bir araya geldi.

Kaya, bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda, seçim çalışmalarını en iyi şekilde sürdürdüğünü belirtti.

Parti olarak Kırklareli'nden üç milletvekili çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Kaya, hedefe ulaşılmasında partililerin önemli rol oynadığını söyledi.

Ön seçimde en doğru üç milletvekili adayının belirlenmesi gerektiğini hatırlatan Kaya, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milletvekili aday adayı Tayfun Erel, eski belediye başkanı Haluk Tezsezer'i, Tuna Soykan ise Cem Vakfı Babaeski Şube Başkanı Hayati Dalıoğlu'nu ziyaret etti.