Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- Lüleburgaz'da biçerdöver kursu açıldı

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi'nce biçerdöver kursu açıldı.

Ziraat Odası Mühendisi Mustafa Kurnaz'ın öğreticilik yaptığı kurs 126 saat sürecek.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kursta, biçerdöver kullanıcılarının dikkat etmesi gereken hususlar, hasat sırasında kayıp olan ürünün önlenmesinin öğretileceğini söyledi.

Kursa 22 kursiyerin katıldığını ifade eden Arslan, kursta başarılı olan kursiyerlere sertifika vereceklerini belirtti.

 

- Ücretsiz cenaze işlemleri için imza kampanyası

Lüleburgaz Belediyesi Kent Konseyi Emekliler Meclisi, cenaze işlemlerinin belediyesi tarafından ücretsiz yapılması için başlattıkları imza kampanyasında, toplanan bin 401 imzalı dilekçeyi belediyeye teslim etti.

Emekliler Meclisi Basın Sözcüsü Dündar İsmailler, belediye binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede cenaze işlemlerinin ücretsiz yapılması için başlattıkları kampanyada bin 401 imza toplandığını söyledi.

Ülke genelinde birçok belediyede, cenaze işlemlerinin ücretsiz yapıldığını belirten İsmailler, "Kampanya kapsamında araştırma yaptık. Babaeski, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çorlu'da uygulama ücretsiz yapılıyor. Tüm ülkede uygulamalar böyleyken halkımızın bu isteğine hiç kimse duyarsız kalamaz, kalmamalıdır. Bir yıldan fazla süreyle bu olayı gündemde tuttuk. Bin 401 imzayla halkımızın bu isteğini yeniliyoruz" diye konuştu.

İsmailler, daha sonra bin 401 imzanın bulunduğu dilekçeyi belediye tek masa birimine teslim etti. 


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  Belediye

  ,

  Kampanya

  ,

  Ziraat

  ,

  ülke

  ,

  eğitim

  ,

  kent

  ,

  edirne