Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- Dermenci'ye ziyaret

KIRKLARELİ (AA) - Kofçaz Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahtiyar Ergül, Damızlık, Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci'yi ziyaret etti.

Ergül, ziyarette yaptığı konuşmada, Damızlık, Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini bildirdi.

Dermenci de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üyelerinin ve tüm yetiştiricilerin hayvancılık adına en iyi hizmeti alabilmeleri için çalıştıklarını kaydetti.

 

-  Yol yapım çalışması

 

Kırklareli Belediyesi yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, çalışmaların Karacaibrahim Mahallesi'nde sürdürüldüğü belirtildi.

Kısa bir sürede 600 ton sıcak asfalt yapmayı hedeflediklerini bildiren Kesimoğlu, hizmet etmekten mutluluk duyduklarını kaydetti.

 

- Hayvancılık destekleme ödemeleri yapıldı

 

Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci, 25 bin 453 yetiştiriciye, 48 milyon 724 bin 847 lira ödeme yapıldığını bildirdi.

Keçeci, yaptığı yazılı açıklamada, ?2014 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında anaç sığır, manda, koyun ve keçi desteklemelerinin ödendiğini belirtti.

Keçeci, desteklemeden yararlanmak için başvuruda bulunan 25 bin 453 yetiştiricinin banka hesabına 48 milyon 724 bin 847 lira aktarıldığını ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  Banka

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  keçi

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  sıcak