Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- LTSO Başkanı Okandeniz'e ziyaret

KIRKLARELİ (AA) - KOSGEB Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürlüğü'ne atanan Mahmut Özkaya, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (LTSO) Başkanı Ahmet Ergin Okandeniz'i ziyaret etti.

Özkaya, ziyarette, KOSGEB hizmetleri ve destek modelleri hakkında bilgi verdi.

Kırklareli'ne atanmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten Özkaya, sivil toplum örgütleri işbirliğinde güzel çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Geçmiş dönemlerde Kırklareli'nde başarılı çalışmalar yapıldığını ifade eden Özkaya, daha çok çalışarak başarıyı arttıracaklarına inandıklarını kaydetti.

Okandeniz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Özkaya'ya görevinde başarılar diledi.

 

- "Sağlıklı ve Doğru Beslenme" konferansı

Lüleburgaz Belediyesi'nce  "Sağlıklı ve Doğru Beslenme" konferansı düzenlendi.

Belediyenin Sağlıklı Yaşam Döngüsü etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz 8 Kasım Parkı'nda düzenlenen konferansta, ramazan ayında beslenme önerileri verildi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Selin Keşli, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayında oruç tutan kişilerin sağlıklı ve doğru beslenmesinin önemli olduğunu söyledi.

Oruçlu kişilerde vücut metabolizmasının daha yavaş çalıştığını hatırlatan Keşli, ağır ve yağlı yiyeceklerin çeşitli rahatsızlıklara neden olabileceğini belirtti.

İftar ve sahurda hafif ve protein değeri yüksek yiyeceklerin tüketilmesi önerisinde bulunan Keşli, böylelikle vücut dengesinin korunabileceğine dikkat çekti.

Öte yandan oruç tutan kişilerde su kaybının daha fazla olduğunu ifade eden Keşli, iftar ve sahur arasındaki sürede vücudun su ihtiyacının karşılanması gerektiğini sözlerine ekledi.