Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
- Boğulmalara karşı broşürlü uyarı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları boğulma vakalarına karşı bilgilendirildi.

Toplum Destekli Şubesi ekipleri, boğulmalara karşı alınması gereken tedbirlerin bulunduğu yaklaşık bin adet broşürü, vatandaşlara dağıttı.

Broşürlerde, tatile giden vatandaşların serinlemek için girdikleri deniz, göl, baraj, gölet, veya akarsu da boğularak hayatlarını kaybetmemeleri için alınacak tedbirler anlatılıyor.

 

- Sivrisinek ve haşere mücadelesi 

Kırklareli Belediyesi sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte ekiplerin, özellikle ilaçlama çalışmalarını dere, park ve çarşı içi gibi yerlerde yoğunlaştırdığını bildirdi.

Aşırı sıcaklara bağlı olarak üreyen larva ve sivrisineklere karşı ilaçlama yapıldığını ifade eden Kesimoğlu, şunları kaydetti:

"Ekiplerimiz larvasit uygulayarak larvaları kaynağında yok etmekte ve ergin hale geçmesini önlemektedir. Ayrıca belirlenen alanlarda uygun aralıklarla yeterli dozlarda ilaçlama yapılarak sivrisineklerin çoğalmaları önlenmektedir. Yeşil alanlar, çöp alanları, fosseptik çukurları, dereler ve park alanlarında ilaçlamalar önümüzdeki günlerde de devam edecek."