KLÜ Genel Sekreteri Erbay:

KLÜ Genel Sekreteri Erbay:
KLÜ Genel Sekreteri Erbay:
- "Kayalı kampüsümüzü hızla geliştiriyoruz"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Genel Sekreteri Ergün Erbay, üniversitenin Kayalı Kampüsü'nü hızla geliştirdiklerini bildirdi.

Erbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite olarak Kayalı Kampüsü'ne büyük önem verdiklerini söyledi.

Kayalı Kampüsü'nde rektörlük binası inşaatının sürdüğünü anlatan Erbay, yüzde 50'sinin tamamlandığını ifade etti.

Rektörlük binası inşaat çalışmalarının yaklaşık 25 milyon lira bütçe ile yürütüldüğünü belirten Erbay, modern bir binayı üniversiteye kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Yıl sonuna kadar rektörlük binasını tamamlamayı hedeflediklerini aktaran Erbay, "Üniversite olarak her geçen gün gelişiyor ve büyüyoruz. 8 Yılda büyük adımlar attık. Kayalı Kampüsü'müzü hızla geliştiriyoruz. Kampüs alanına iki derslik binası, katin ve kafeterya ile kapalı spor salonunu yaparak üniversitemize kazandırdık. 18 bin metrekare kapalı alana sahip rektörlük binası inşaatımız sürüyor. İnşaatın yüzde 50'si tamamlandı. Yıl sonuna kadar rektörlük binasını hizmete açmak istiyoruz" diye konuştu.

Erbay, 18 bin 200 metrekare kapalı alana sahip rektörlük binası içerisinde rektör, rektör yardımcıları, genel sekreter, daire başkanlığı makamları ile 1 senato ve 12 toplantı salonu, 220 idari ofis olacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Senato

  ,

  Daire

  ,

  Kampüs

  ,

  İnşaat

  ,

  Modern

  ,

  lira

  ,

  bütçe