KLÜ ile Alexander Xhuvani Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

KLÜ ile Alexander Xhuvani Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı
KLÜ ile Alexander Xhuvani Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) ile Arnavutluk Elbasan şehrindeki Alexander Xhuvani Üniversitesi "Mevlana ve Erasmus Plus Değişim...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) ile Arnavutluk Elbasan şehrindeki Alexander Xhuvani Üniversitesi "Mevlana ve Erasmus Plus Değişim Programı" işbirliği protokolü imzaladı.

KLÜ senato salonunda gerçekleştirilen törene, KLÜ Rektörü Mustafa Aykaç, Alexander Xhuvani Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Liman Varoshi ile rektör yardımcıları ve üniversite dekanları katıldı.

Aykaç, törende yaptığı konuşmada, Alexander Xhuvani Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Protokol kapsamında öğrenci ve akademisyen değişimleri ile çeşitli etkinliklerin düzenlenebileceğini ifade eden Aykaç, iki üniversite arasındaki ilişkileri de güçlendirdiklerini belirtti.

İşbirliği protokolünün hayırlı olması temennisinde bulunan Aykaç, şöyle konuştu: "İmzaladığımız protokol sayesinde Alexander Xhuvani Üniversitesi ile ortak projeler üretebilecek, karşılıklı öğrenci ve akademisyen değişimi yapabilecek, çeşitli konferans, panel ve sempozyum etkinlikleri düzenleyebileceğiz. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke . İşbirliği protokolü Türkiye'nin  Arnavutluk ile tarihten gelen köklü kültürel ilişkilerinin daha da gelişmesine katkı sunacak. Alexander Xhuvani Üniversitesi heyetini üniversitemizde ağırlamaktan dolayı mutlu olduk. "

Varoshi de işbirliği protokolünün her iki ülke ve üniversite için faydalı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Aykaç ve Varoshi, Mevlana Değişim Programı ve Erasmus Plus protokollerini imzaladı.