Kocayazı Fasulye ve Bal Festivali

Kocayazı Fasulye ve Bal Festivali
Kocayazı Fasulye ve Bal Festivali
KIRKLARELİ (AA) - Kofçaz ilçesine bağlı Kocayazı köyünde Fasulye ve Bal Festivali düzenlendi.Muhtar Nevzat Kibar, köy meydanında yaptığı...

KIRKLARELİ (AA) - Kofçaz ilçesine bağlı Kocayazı köyünde Fasulye ve Bal Festivali düzenlendi.

Muhtar Nevzat Kibar, köy meydanında yaptığı konuşmada, köyde yetiştirilen fasulye ve balın tanıtılması, pazar alanı oluşturulması amacıyla fasulye ve bal festivali düzenlediklerini söyledi.

Festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kibar, köyün en büyük geçim kaynağının fasulye ve bal olduğunu ifade etti.

Kofçaz Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Hasan Doğan da, Kocayazı köyünün fasulye ve bal üretiminde ilçe ihtiyacının yüzde 80'den fazlasını karşıladığını dile getirdi.

Üretilen fasulye ve balın organik olarak üretildiğini anlatan Doğan, bu tür etkinlikler ile köyün geçim kaynağı olan fasulye ve balı tanıtmaya çalıştıklarını kaydetti.

Kaymakam Abdullah Şahin de, bu tür organizasyonların küçük ilçe ve köylerin tanıtımı açısından önemli olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından, yerel sanatçılar konser verdi. Festivalde köylüler tarafından üretilen fasulye ve ballarda tanıtıldı.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Pazar

  ,

  Köy

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  Konser