Köy çocukları ilk kez sinemayla buluştu

Köy çocukları ilk kez sinemayla buluştu
Köy çocukları ilk kez sinemayla buluştu
- Kırklareli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "dezavantajlı" olarak değerlendirilen 500 ilkokul öğrencisini sinemayla tanıştırdı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri, "dezavantajlı" olarak değerlendirilen 500 ilkokul öğrencisini sinemaya götürdü.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin, dezavantajlı çocukları  sosyal etkinliklere dahil etme çalışmaları devam ediyor. TDP Şube Müdürlüğü ekipleri, sinemaya hiç gitmemiş çok sayıda çocuk olduğunu belirleyerek, proje kapsamında bu çocukların sinemayla tanışmasını sağladı. 

Proje kapsamında 500 öğrenci, kentteki sinema salonunda Küçük Prens filmini izledi. 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tarık Arın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez sinemayla buluşan çocukların çok mutlu olduklarını söyledi. Bu tür etkinliklerle dezavantajlı öğrencilerin okullarına devamlılığın da arttığını belirten Arın, etkinliklerin süreceğini bildirdi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Kerim Sanık da, polislere teşekkür etti. Yoğuntaş Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi İldem Keskin ise ilk kez sinemaya geldiğini ve çok mutlu olduğunu ifade etti.