Köylü kadınlar günlerinden habersiz, işlerinin başında

Köylü kadınlar günlerinden habersiz, işlerinin başında
Köylü kadınlar günlerinden habersiz, işlerinin başında
- Kırklareli'ndeki köylü kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nden habersiz sabah saatlerinden itibaren işlerinin başına geçti

KIRKLARELİ (AA) - Tüm yurtta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, köylü kadınlar her zamanki gibi işlerinin başına geçti.

Asilbeyli köyünde eşiyle 35 yıldır çiftçilik ve hayvan besiciliği yapan Ergül Özeklioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylü kadınların  yüklerinin çok fazla olduğunu söyledi.

Köylü kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nden habersiz çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özeklioğlu, yine de işlerini severek yaptıklarını kaydetti.

Köy işlerinin zorlama ile yapılamayacağını dile getiren Özeklioğlu, kadınlara bir gün saygı gösterilmek yerine her gün aynı saygı ve sevginin gösterilmesi gerektiğine işaret etti.

Özellikle köylü kadınlarının aile bütçelerine katkı sağlamak için canla bala çalıştıklarını dile getiren Özeklioğlu, "Her gün olduğu gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de birçok kadın sabah erken saatlerde kalkarak işlerine konuldu. Çiftçilik ve hayvan besiciliği, bugün tatil, yarın bayram, öbür gün hastayım gibi mazeretler ile yapılacak bir iş değil. Bu yüzden bizde kadınlar sorumluluklarımızı bilerek çalışıyoruz. Bugünde bir çok kadın eğlenirken, biz işimizin başında olacağız. Köylü kadınlar bayram, düğün, eğlence demeden işlerinin başındadır. Köylü kadını olmaktan da gurur duyuyoruz. Biz eğlenmek değil, saygı görmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Neşe Çınar da köylü kadınların her gün olduğu gibi bugün de mesailerinin başında olduklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  8 Mart

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Tatil

  ,

  Eğlence

  ,

  Köy

  ,