Kütüphaneler Haftası

Kütüphaneler Haftası
Kütüphaneler Haftası
- KLÜ Rektörü Prof. Dr. Aykaç: - "Tarihi, kültürel ve bilimsel bilgi birikimimizi koruyan kütüphanelerimiz ve arşivlerimiz, topluma karşı büyük bir görev üstlenmiştir"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, tarihi, kültürel ve bilimsel bilgi birikimini koruyan kütüphanelerin ve arşivlerin, topluma karşı büyük görev üstlendiklerini bildirdi.

Aykaç, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, kütüphanelerin, eğitimin bilimsel, kültürel ve sanatsal yönünü destekleyerek, insanın her türlü bilgi ihtiyacını karşılayan, sosyal, ekonomik, kültürel, tarihi değerlerine sahip çıkan önemli kuruluşlar olduğunu belirtti.

Kütüphanelere gereken önemin verilmesi gerektiğini ifade eden Aykaç, şunları kaydetti:

"Üniversite kütüphanelerinin diğer kütüphaneler gibi bilgiyi kullanıcılara zamanında ve kolayca sunmanın yanı sıra, bilgiyi üretmek, bilgiye erişmek bilgiyi yaymak ve bilgiyi depolamak gibi sorumlulukları üstlenmiştir. Bilim ve teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, ülkelerin gelişme hızını bilgi üretimi ve kullanımında katettiği mesafenin belirleyeceğini bilen üniversitemiz, oluşturduğu otomasyon sistemleri aracılığı ile basılı ve elektronik ortamdaki bilgilere uzaktan erişime büyük önem vermektedir. Tarihi, kültürel ve bilimsel bilgi birikimimizi koruyan kütüphanelerimiz ve arşivlerimiz, topluma karşı büyük bir görev üstlenmiştir."


  ETİKETLER:

  Bilim

  ,

  sosyal

  ,

  Karşı