Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğünden dolandırıcılara karşı uyarı

Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğünden dolandırıcılara karşı uyarı
Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğünden dolandırıcılara karşı uyarı
KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü, telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşı uyardı.Toplum Destekli Polis Büro Amirliği...

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü, telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşı uyardı.

Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri,  İstanbul Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlara broşür dağıtarak dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Toplum Destekli Polis Büro Komiseri Ayhan Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Dolandırıcıların kendilerini hakim, savcı, polis veya asker olarak tanıttığını hatırlatan Işık, çeşitli bahaneler ile kişilerden para talep ettiklerini söyledi.

Bu tür durumlarda şahıslara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan Işık, "Hiçbir polis, hakim, savcı, asker meydana gelen olaylar karşısında telefonda kendisinin vereceği hesaba para yatırmasını istemez. Kimse bu tür istekleri yerine getirmesin ve arayanlara itibar etmesin. Telefon dolandırıcılığı son günlerde daha da arttı. İnsanlarımız bu tür olaylar ile karşılaştığında en yakın polis merkezlerine müracaatta bulunsun" diye konuştu.