"Matematik ile eğlence" projesi

"Matematik ile eğlence" projesi
"Matematik ile eğlence" projesi
KIRKLARELİ (AA) - Babaeski Atatürk Ortaokulu'nca hazırlanan "Matematik ile eğlence" projesi çalışmaları başladı.Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik...

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski Atatürk Ortaokulu'nca hazırlanan "Matematik ile eğlence" projesi çalışmaları başladı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın Eramus Programı kapsamında hazırlanan ve Avrupa Komisyonu ile Türk Ulusal Ajansı'nca desteklenen proje ile öğrencilerin matematik becerileri geliştirilecek.

Okul Müdürü Mehmet Korkmaz, okulun konferans salonunda düzenlenen proje açılış toplantısında yaptığı konuşmada, "Matematik ile eğlence" projesinin kabul edilerek hibe desteği sağlanmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Proje ile yapılacak çalışmalarla öğrencilerin matematik becerilerinin geliştirilmesinin sağlanacağını ifade eden Korkmaz, matematiğe karşı öğrencilerin ön yargıları ile başarısız olmasına neden olan korkularını yenerek başarının sağlanması amacıyla çalışmalar yapılacağını belirtti.

Proje bütçesinin 119 bin 199 avro olduğunu aktaran Korkmaz, 2 yıl sürecek projede 10 öğretmenin görev alacağını kaydetti.

Korkmaz, projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.