Meydan düzenleme projesi

Meydan düzenleme projesi
Meydan düzenleme projesi
- Proje kapsamında Vilayet ve Cumhuriyet Meydanı yeniden düzenlenecek

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Belediyesi'nce Meydan Düzenleme Projesi hazırlanıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Meydan Düzenleme Projesi çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Proje kapsamında Vilayet ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenleme yapılacağını belirten Kesimoğlu, Kırklareli'ne modern bir görünüm kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için aralıksız çalışmalarda bulunduklarını aktaran Kesimoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: "Meydan düzenleme projelerimize Vilayet Meydanından başlamayı amaçlıyoruz. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda çalışmamız olacak. Konusunda uzman kişiler ile toplantılarımız ve fikir alışverişlerimiz devam ediyor. Meydan düzenleme projemiz, uygulama projesine dönüştürülüyor. 2 ay içerisinde uygulama projesi tamamlanacak. Kente yeni bir kimlik katacak en iyi projeyi yapacağız. Projemiz ile zemin, meydanların etrafındaki binaların rengi, ışıklandırmaları ve tabelaları ile modern bir görüntü oluşturulacak. Ayrıca, düzenlemeler içerisinde bisiklet yolları da yer alacak.

 Vilayet Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmalarının yanı sıra Fevzi Çakmak Bulvarı'nda da bir takım düzenlemelere gitmeyi planlıyoruz. Bulvarın yayalaştırılması konusunda buradaki esnafımız ile görüşerek bu doğrultuda çalışmalarımızı yürüteceğiz."

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  Modern