"Rektörlük binası kısa sürede tamamlanacak"

"Rektörlük binası kısa sürede tamamlanacak"
"Rektörlük binası kısa sürede tamamlanacak"
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, rektörlük binasının kısa sürede tamamlanacağını belirtti.Aykaç, AA...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, rektörlük binasının kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Aykaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite olarak, toplumla birlikte ancak toplumun bir adım önünde giden bir kurum olmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

KLÜ'ye yeni eğitim öğretim yılında 24 bin 160 öğrencinin kayıt yaptırdığını belirten Aykaç, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ulaşmayı ön gördükleri öğrenci sayısına bir yıl önceden ulaştıklarını anlattı.

Üniversite olarak çok hızlı geliştiklerini ifade eden Aykaç, "Bizimle aynı zamanda kurulan bu kadar öğrenci sayısı olan bir üniversite bilmiyorum. Üniversitede öğrenci sayıları önemlidir ama ondan daha önemlisi eğitim ve öğretimin kalitesidir. Bu artık bizim ağırlık vermemiz gereken bir husustur. Artık sayısal alanda çok hızlı büyümeye önem vermiyoruz. Eğitim öğretimin kalitesini daha çok önemsiyoruz." şeklinde konuştu.

Üniversitelerin bulunduğu ortamda, kentle bir bütün olması gerektiğini vurgulayan Aykaç, Kırklareli'nin bir üniversite kenti olması için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Kayalı Kampüsü'nde çalışmaların devam ettiğini anlatan Aykaç, şöyle devam etti:

"Daha kapsamlı iyi bir kampüs olma yolunda iyi bir noktaya gelmiş durumdayız. Spor tesislerimizin tamamı faaliyete hazır. Güzel bir laboratuvar binası yaptık. Rektörlük binamızda en kısa sürede tamamlanmış olacak. Oda oraya ayrı bir hava katacak. Cami inşaatı çalışmalarımız da sürüyor."

 

- Kırklareli'nin en büyük sıkıntısı yurt

Kredi Yurtlar Kurumunun kapasitesinin kısıtlı olduğunu savunan Aykaç, yurtlar kurumunun kapasitesini arttırması gerektiğini dile getirdi.

Öğrencilerin yurt sorununun olmadan eğitim ve öğretimlerini sürdürdüklerini istediklerini ifade eden Aykaç, Kredi Yurtlar Kurumunun hizmet kalitesinin yüksek olmasından dolayı fazla rağbet gördüğüne işaret etti.

Kırklareli'nin en büyük sıkıntısı yurt olduğuna dikkat çeken Aykaç, her açıdan gelişen Kırklareli'nde sıkıntıların en kısa sürede giderileceğinden ümitli olduğunu sözlerine ekledi.