Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kırklareli'nde (1):

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kırklareli'nde (1):
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kırklareli'nde (1):
- "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun dinamikleri ile yolculuğumuzu el birliği ve gönül birliği ile bu milleti hedeflerimize taşıyacağız" - "Türkiye'de artık, AK Parti iktidarından bu yana hiçbir şey eski gibi olmadı ve olmayacak"

KIRKLARELİ (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun dinamikleri ile yolculuğumuzu, el birliği ve gönül birliği ile bu milleti hedeflerimize taşıyacağız" dedi.

Müezzinoğlu, bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Kırklareli Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti kadrolarında düzenlenen seçimlerde örnek tabloların siyasete kazandırıldığını söyledi.

Konulan hedeflere millet ile yürüdüklerini ifade eden Müezzinoğlu, ''2013'te Türkiye 2 milyar dolarlık gayri safi milli hasılası ve bütçesiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün bu millete vasiyet olarak söylediği 'muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki Türk Milleti' AK Parti kadroları taşımış olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun dinamikleri ile yolculuğumuzu el birliği ve gönül birliği ile bu milleti hedeflerimize taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

Toplumun önünde eşiyle yan yana durmayı, birlikte aile olmayı, birlikte ülkeye hizmet etmeyi, kaderine sahip çıkan anlayışı merkeze almış bir siyasi parti olduklarını dile getiren Müezzinoğlu, '' Adalet ve Kalkınma Partisi milletin partisidir. Yani biz milletin partisiyiz. AK Parti milletin ortak değerlerinin temsilcisidir. AK Parti milletin ortak hayallerinin ve hedeflerinin öncüsüdür. 14 yıldır bu ülkenin, bu milletin, ortak hayallerinin, hedeflerinin öncülüğünü yaptık yapmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla hiçbir zaman siyaset yaptığımız sürece yakamızda AK Parti'nin rozeti takılı olsun olmasın, önemli olan AK Parti'li olmamızdır. Bakan, milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi, il başkanı, kadın kolları, gençlik kolları başkanları olmak değil, önemli olan ülkemiz ve milletimiz adına daha iyi hizmete talip olmak adına AK Parti'li olmaktır önemli olan" şeklinde konuştu.

14 yıldır ülke insanına hizmet ettiklerini kaydeden Müezzinoğlu, 12 yıldır hayal edilenleri gerçekleştirdiklerini işaret etti.

78 milyonun tamamına hizmet ettiklerini anlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Ülkesini, milletini, vatanını seven, ay yıldızlı bayrağının altında, istiklalini yaşamaktan, istikbale hedefler koymaktan, istikbale o hedeflere gönülden ve yürekten koşan bir anlayışın mensuplarıyız. O nedenle ister AK Parti'li olsun, ister olmasın, 78 milyon ülke insanımızın tamamının yarınlarının bugünden daha iyi yapmak için kurulmuş bir siyasi partiyiz. Bizim gibi düşünmeye bilir, bizim gibi yaşamaya bilir, bizimle aynı siyasi görüşü paylaşmaya bilir, ama ay yıldızlı bayrak altında, ülkenin vatandaşı olmaktan onur ve gurur duyan herkesi kucaklamak, herkese hizmet etmekken, yarınların bugünden daha güzel etmek bizlerin siyasi, milli ve islami görevidir."

 

- "Biz bu partiyi belirli güç odalarına güvenerek kurmadık" 

AK Parti'nin milletin partisi olduğunu belirten Müezzinoğlu, AK Parti'nin gücünü milletten aldığını vurguladı.

Türkiye'nin gelişmesini ve büyümesini engellemek amacıyla çıkarılan problem ve tuzakları millet ile bozduklarına işaret eden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Biz bu partiyi belirli güç odalarına, sermayeye, medyaya, Pensilvanya'ya güvenerek kurmadık. Millete inanarak, kendimize inanarak kurduk. En büyük inancımız milletimizdir. En büyük güç kaynağımız milletimizdir. 'Türkiye'de artık hiçbir şey eski gibi olmayacak' dedi Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye'de artık, AK Parti iktidarından bu yana hiçbir şey eski gibi olmadı ve olmayacak.  Ay Işığı, Sarıkız, Balyoz, Ergenekon gibi bir çok tuzakları kurmaya çalıştılar. Gece yarısı 27 Nisan bildirileri yayınladılar. Baş örtülü eşi olan bir kişi bu ülkede Cumhurbaşkanı olamaz dediler. Bizde hayır, bu ülkede millet ne derse o olacak dedik ve baş örtülü eşi olan Cumhurbaşkanını oraya gönderdik. Eskiden hep tuzaklar kuruyorlardı. Hep müdahaleler yapıyorlardı. Biz milletin hak ve hukukunu asla birbirlerinin, güç odaklarına pirim vermedik. Milletten daha güçlüsü yoktur dedik. Milletle beraber yürüyoruz." 

(Sürecek)