- Silahlı suç örgütüne yönelik operasyon

- Silahlı suç örgütüne yönelik operasyon
- Silahlı suç örgütüne yönelik operasyon
- Kırklareli, Edirne ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda kamuoyunda "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin ile 14 kişi gözaltına alındı - Hakkında yakalama kararı çıkan Nurettin Ergin ise polisten kaçtı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli, Edirne ve İstanbul 'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda kamuoyunda "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin ile 14 kişi gözaltına alındı.

Kırklareli  Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından 'Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları" iddiasıyla Kırklareli, Edirne ve İstanbul'da 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay yönetiminde yapılan operasyonda, "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin, İstanbul'daki evinde yakalanırken, Nurettin Ergin ise polis ekiplerince girdiği kovalamaca sonucu kaçtı.

Operasyonda 14 kişi gözaltına alınırken, 2 kişi firar etti. Yapılan aramalarda 9 tabanca, tüfek, senet ve çekler ele geçirildi. Operasyonla ilgili Anıl ve Nurettin Ergin'in evlerinde arama yapılacağı bildirildi. Kırklarelive Edirne'de gözaltına alınan 11 kişi, devlet hastanelerinde sağlık kontrollerinden geçirildi.

Diğer taraftan, hakkında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan Anıl Ergin'in bir ay önce Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak, sağlık raporu için götürüldüğü hastaneden kaçtığı öğrenildi.