"Spor ile Daha İyi Eğitim" projesi

"Spor ile Daha İyi Eğitim" projesi
"Spor ile Daha İyi Eğitim" projesi
KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Belediyesi'nce AB Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hazırlanan "Spor ile Daha İyi Eğitim" projesi tanıtım...

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Belediyesi'nce AB Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hazırlanan " Spor ile Daha İyi Eğitim " projesi tanıtım toplantısı düzenlendi.

Lüleburgaz Belediyesi'nde düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Soner Polat ve belediye personeli katıldı.

Halebak, burada yaptığı konuşmada, AB Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hazırlanan "Spor ile Daha İyi Eğitim" projesine önem verdiklerini söyledi.

Projeyle eğitime ve gelecek nesillere büyük katkı sağlayacaklarına inandıklarını belirten Halebak, sporun insan hayatında önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

Çocukların spor yapması durumunda yarışma ruhunu kazandığını ifade eden Halebak, şöyle konuştu:

"İnsanlar temel olarak yönetenler ve yönetilenler olarak ikiye ayrılır. Yönetenlerin içerisinde yapılan araştırmalara baktığımızda okul başarıları yalnızca 3'te 1'dir. Geriye kalan 3'te 2'sinin nereden geldiğini velilere anlatmalıyız. Spor yapan biri takım kabiliyeti kazanıyor, liderlik kazanıyor, en önemlisi kazandığını ya da kaybettiğini sindirebilme kabiliyeti kazanıyor. Bunu matematik, kimya gibi dersler sağlayamaz. Çocuk spor yaptığında yarışma ruhunu kazanıyor ve bu, eğitim hayatının bitmesinin ardından yaşama hazırlanıldığında spor yapanlarla yapmayanlar arasında farkı ortaya çıkartıyor."

Halebak, Türkçe, İngilizce ve Bulgarca "Spor ile Daha İyi Eğitim" projesi kitapçığı bastırılacağını kaydetti.