"Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun" uyarısı

"Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun" uyarısı
"Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun" uyarısı
- Kırklareli Belediyesi sıcaklıklardaki aşırı düşüş nedeniyle su sayaçları ve tesisatların donma riskine karşı vatandaşları, gerekli tedbirleri alma konusunda uyardı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Belediyesi sıcaklıklardaki aşırı düşüş nedeniyle su sayaçları ve tesisatların donma riskine karşı vatandaşları, gerekli tedbirleri alma konusunda uyardı.

Kırklareli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, havaların soğuması ile birlikte yaşanabilecek sayaç ve abone şube yolu donmalarına karşı vatandaşların gerekli tedbirleri almaları gerektiği bildirildi.

Hava sıcaklıklarının düşmesi dolayısıyla abonelerin sayaçları ve tesisatları ile tatlı su çeşmelerini iyi korunması gerektiği belirtilen açıklamada, sayaçların ve çeşmelerin iyi korunması gerektiği ifade edildi.

Sayaçların korunması ve bakımlarının vatandaşların tarafından yapılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi, "Abone sahiplerinin mağdur duruma düşmemeleri için çok soğuk havalarda sayaçların bulunduğu yerleri ısıya yalıtımlı malzemelerle muhafaza etmeleri gereklidir. Çok şiddetli soğuklarda musluklar çok az bir şekilde açık bırakılmalıdır. Abonelerce tedbir alınmaması halinde; soğuğa karşı hassas olan su sayaçlarının kolayca patlayacağı ve onarımının pahalı olacağı, hatta gövdesi patlayan sayacın tamir imkanı olmayıp hurdaya çıkacağı, ayrıca önemli miktarda su kaybına yol açacağı unutulmamalıdır. Donan sayaca ve tesisata ateş tutulmamalı ve sıcak su dökülmemelidir."

 


  ETİKETLER:

  Hava

  ,

  Karşı

  ,

  sıcak