Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Saldırı, Tekirdağ ve Kırklareli'nde sivil toplum kuruluşlarınca protesto edildi

TEKİRDAĞ (AA) - Suruç'taki terör saldırısı, Tekirdağ'da sivil toplum kuruluşlarınca protesto edildi.  

Tuğlalı Park'ta toplanan kalabalık, alkış tutarak saldırıya tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Bilal Yeniocak, saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi.

Yeniocak, saldırının kelimelerle ifade edilemeyecek kadar alçakça olduğunu belirterek, öfkelerinin de acılarının da çok büyük olduğunu vurguladı. 

Bilal Yeniocak, "Kobanili çocuklara oyuncak getirip, Kobani'nin yeniden inşası için gönüllü olan, tatillerinden feragat eden bu gençlerimize kıyan katiller sürüsünü hepimiz yakından tanıyoruz. Kobani'de daha bir ay önce çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 250'den fazla insanı katledenler, dün de Suruç'ta gençlerimizi katlettiler. Aynı katiller 5 Haziran'da da Diyarbakır'da yüzlerce insanımızı katletmeyi hedeflemişlerdi" şeklinde konuştu. 

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

- Kırklareli'nde protesto 

Suruç'taki terör saldırısı, Kırklareli'nde de sivil toplum kuruluşları tarafından kınandı. 

Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde Şevket Dingiloğlu Parkı'nda toplanan gruptakiler, pankart ve dövizler taşıyarak Özgürlük Parkı'na yürüdü. Göstericiler burada bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. 

Grup adına açıklama yapan Eğitim -Sen Kırklareli Şube Sekreteri İsmail Karakaya, Suruç'taki katliamı şiddet ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Katliam nedeniyle Türk milletinin öfkesi ve acısının büyük olduğunu belirten Karakaya, katillerin bulunarak, gerekli cezanın verilmesi gerektiğini kaydetti.

Karakaya, bu tür saldırıların yaşanmaması için tedbir alınması gerektiğini de dile getirdi.

Açıklamaya, CHP  Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu da katıldı.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.