"Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi" programı

"Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi" programı
"Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi" programı
- Kırklareli Valisi Civelek: ''Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programını önemsiyor, kadın çiftçilerimiz için bu programın bir şans, fırsat ve imkan olarak düşünüyorum''

KIRKLARELİ (AA) -  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca 'Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi' programı kapsamında Kırklareli'nde kadın çiftçilere uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek.

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Kırklareli Hizmet Merkezi işbirliğinde 56 kadın çiftçiye, uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlenen törenle başladı.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, bir otelin konferans salonunda programda kadınların sosyo ekonomik konumunu güçlendirmek istediklerini söyledi.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi ile kadın çiftçilerin daha fazla bilgi ve beceriye sahip olacağını belirten Civelek, yapılacak projeler ile kadın çiftçilerin ülke ve aile ekonomisine katkı sağlayacağını vurguladı.

Kadın çiftçilerin girişimcilik ruhu kazanacağını anlatan Civelek, eğitimin ardından tarımsal faaliyetlerde de verimin artacağını dile getirdi.

Azim ve kararlılık göstererek kadın çiftçilerin kendi işinin sahibi olabileceğine inandığını ifade eden Civelek, şöyle devam etti:

''Kadının sosyo ekonomik konumunu güçlendirecek gelecek nesillerimizin daha iyi eğitim almalarını, daha sağlıklı, iyi bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak çalışmalara ayrıca özel önem veriyorum. Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programını önemsiyor, kadın çiftçilerimiz için bu programın bir şans, fırsat ve imkan olarak düşünüyorum. Eğitim programıyla kadın çiftçilerimiz daha fazla bilgi ve beceriye sahip olacaklar. Daha etkili, daha verimli tarımsal eğitim faaliyetinde bulunacaklar. Cesaretlenecekler, yaratıcılıklarının ve güçlerinin farkına varacaklar. Yapmak istedikleri iş konusunda da girişimcilik ruhu kazanacaklar. Eğer isterseniz, azim ve kararlılık içinde olursanız, günün birinde kendi işinizin sahibi olabilir, kadın girişimci olarak hem aile refahınızın artmasını, hem de ülke ekonomisine olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.''

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci de, kadın çiftçilere yönelik düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin 70 saat süreceğini belirtti.

Keçeci, eğitimin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ertuğrul köyünde de düzenleneceğini kaydetti. 

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Fırsat

  ,

  Tarım

  ,

  Konferans

  ,

  gıda

  ,

  ülke

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  şans

  ,

  hizmet