Tezgahlar hamsi, palamut ve istavritle doldu

Tezgahlar hamsi, palamut ve istavritle doldu
Tezgahlar hamsi, palamut ve istavritle doldu
- Palamutun tanesi 5-10 lira arasında, hamsinin ve sardalyanın kilogramı 10 lira, istavritin kilogramı 13 liradan satışa sunuldu - Balıkçı Arslanoğlu: - "Fiyatların yarından itibaren yüzde 40 düşmesini bekliyoruz"

KIRKLARELİ (AA) - Su ürünlerinde av yasağının sona ermesinin ardından palamut, sardalya ve istavrit tezgahlardaki yerini aldı.

Kırklareli'nde uzun yıllardır balıkçılık yapan Eşref Arslanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezonda vatandaşların taze ve ucuz balık yiyeceğine inandığını söyledi.

Yeni sezonun bereketiyle geldiğini belirten Arslanoğlu, tezgahların da taze balıklarla şenlendiğini ifade etti.

Tezgahındaki balıkların genellikle İğneada ve İstanbul 'dan geldiğini anlatan Arslanoğlu, "Fiyatların yarından itibaren yüzde 40 düşmesini bekliyoruz. Şu anda vatandaşlar taze balığa ilgi göstermeye başladı. Satışlarımızın yarından sonra artacağını düşünüyoruz. Çünkü yarından sonra hem fiyatlar azalacak hem de taze balıklar tezgahlarda olacak. Bu yıl vatandaşımızın çok ucuza balık yemesini bekliyoruz." diye konuştu.

Balık satın alan Ahmetcan Özdinç ise sezonun açılmasıyla bol çeşitte ve taze balık yemeye başladıklarını kaydetti. 

Palamutun tanesi 5-10 lira arasında, hamsi ve sardalyanın kilogramı 10 lira, istavritin kilogramı 13 liradan satışa sunuldu. 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Ucuz

  ,

  Palamut

  ,

  lira

  ,

  Hamsi