"Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldı

"Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldı
"Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldı
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, "Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldıLüleburgaz Belediye Başkanı Emin...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, "Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldı

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, kapalı pazar yerinde düzenlenen fuarın açılışında, fuarın tüm Trakya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Fuara 110 firmanın katıldığını belirten Halebak, bu tür fuarların çiftçiler ve besiciler açısından önemli olduğunu söyledi.

Tüm çiftçileri fuara davet eden Halebak, "Lüleburgaz'da yıllardan bu yana tarım ve hayvancılık fuarlarını yapıyoruz. İlk strateji planımızı yaptığımız 2002 yılında maddelerimizden bir tanesi Lüleburgaz'ın potansiyelinden süt ve hayvancılığın gelecekte önemli bir yerin alabileceğini öngörmüştük. Bu bağlamda birçok kooperatif birlik oluştu, ziraat odalarımız işe çok daha farklı bir şekilde bakmaya başladı. Sonuç itibarıyla yaşadığımız topraklar olağanüstü verimli topraklar ve en önemlisi değişimi kavrayabilen, zamana ayak uydurabilen insanlarımız var. O nedenle fuarlarımızın bizlerin ayağına geliyor olması yeniliklerin takip edilebilmesi için çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından fuarın açılışı yapıldı. Fuar, 31 Mayıs Pazar günü sona erecek.

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Belediye

  ,

  Pazar

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  Fuar

  ,

  Birlik