TRAKYAKA Kalkınma Kurulu toplantısı yapıldı

TRAKYAKA Kalkınma Kurulu toplantısı yapıldı
TRAKYAKA Kalkınma Kurulu toplantısı yapıldı
-TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin: "Trakya her ne kadar kalkınmış gibi gözükse de, aslında öyle değil"

KIRKLARELİ (AA) - Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, "Trakya her ne kadar kalkınmış gibi gözükse de, aslında öyle değil" dedi.

Şahin, Kırklareli Ticaret Borsası'nda düzenlenen Kalkınma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, kalkınma ajanslarının yapmış oldukları çalışmaları önemsediklerini söyledi.

Trakya'nın kalkınması için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Şahin, tüm kurumlarla birliği yapmaya gayret ettiklerini ifade etti.

Yaptıkları araştırmalarda Trakya'da iş birliği kültürünün zayıf olduğuna dikkat çeken Şahin, "Trakya her ne kadar kalkınmış gibi gözükse de, aslında öyle değil. Bu yüzden bütçemizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Harcadığımız her kuruşun anlamının olması gerekiyor. Gelen projeleri bu yüzden çok titizlikle inceliyoruz. Bu yıl 15 milyon TL'lik bütçeyi sadece projelere aktardık. Gönlümüz çok proje gelsin ve destekleyelim istiyoruz. Yerel ve yurt dışından gelen yatırımcılara her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altıntel de, TRAKYAKA personelinin bölgenin kalkınması için başarılı çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

TRAKYAKA'nın bölgenin kalınması için önemli olduğuna dikkat çeken Altıntel, bölenin kalkınması ve yeni yatırımların yapılması için çalışmalara devam ettiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Proje

  ,

  Gece

  ,