Turizm Haftası

Turizm Haftası
Turizm Haftası
- Kırklareli Valisi Civelek: -"Kırklareli barındırdığı, tarihi, kültürel ve doğa zenginlikleri ile her türlü turizm aktivitesinin gerçekleştirilmesine imkan tanıyan cazibeye sahip"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Valisi Esengül Civelek, "Kırklareli barındırdığı, tarihi, kültürel ve doğa zenginlikleri ile her türlü turizm aktivitesinin gerçekleştirilmesine imkan tanıyan cazibeye sahip" dedi.

Vali Civelek, Turizm Haftası kutlamaları kapsamında Kültür Merkezi salonunda düzenlenen etkinlikte, Kırklareli'nin turizm açısından zengin bir kent olduğunu söyledi.

Kentte turizmin geliştirilmesinin gerektiğini belirten Vali Civelek, Kırklareli'nin turizmde keşfedilmeyi beklediğini kaydetti.

Kırklareli'nin turizm zenginliklerinin tanıtılması gerektiğini anlatan Vali Civelek, "Kırklareli barındırdığı, tarihi, kültürel ve doğa zenginlikleri ile her türlü turizm aktivitesinin gerçekleştirilmesine imkan tanıyan cazibeye sahip. Kırklareli'nin güzellikleri bilinmiyor. Turizm açısından sahip olduğumuz bu değerler keşfedilmeyi bekliyor. Bizim öncelikle Kırklareli'nin tanıtımına ilişkin, çok önemli bir çalışma yapmamız gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşlar, yerel yönetimler, üniversite, sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek Kırklareli'ni Turizm kenti haline getirebilir.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da, turizme sadece ekonomik anlamda bakılmaması gerektiğini bildirdi.

Turizmin zenginlik getiren bir sektör olmadığını dile getiren Kesimoğlu, turizmin insanları bir araya getiren sosyal ve kültürlerin gelişmesine imkan sağladığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.