Turizm Haftası

Turizm Haftası
Turizm Haftası
KIRKLARELİ (AA) - Babaeski ilçesinde Turizm Haftası etkinliklerle kutlandı.IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nce, okulun konferans salonunda...

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski ilçesinde Turizm Haftası etkinliklerle kutlandı.

IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nce, okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yavuz Selimhan Çakır, burada yaptığı konuşmada, turizmin ekonomik potansiyeli yüksek bir gelir kaynağı olduğunu söyledi.

Turizmin ülke açısından son derece büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Çakır, 1985 yılından itibaren Türkiye 'de turizm sektörünün gelişmeye başladığını belirtti.

Ekonomik potansiyelin yanı sıra gelişen sektörler ile istihdamın sağlandığını aktaran Çakır, ''Turizm ulusal ve uluslar arası olarak, yatırım ve iş hacmini geliştiren, gelir oluşturan, sosyo kültürel etkileşime temel oluşturan, bacasız bir sanayidir. Turizm denince hakla gelen doğal, tarihsel, kültürel tüm güzellikler, ülkemizde fazlasıyla mevcuttur. Uzun yıllar ihmal edilmiş olan bu sektör, 1985 yılından itibaren canlanmaya başlamış, günümüze kadar gelişerek devam etmiştir'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ve koro eşliğinde Balkan türküleri söylendi.

Düzenlenen etkinliğe, Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Belediye Başkanı Abdullah Hacı, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.