Türk Anneler Derneği Kırklareli Şubesi açıldı

Türk Anneler Derneği Kırklareli Şubesi açıldı
Türk Anneler Derneği Kırklareli Şubesi açıldı
KIRKLARELİ (AA) - Türk Anneler Derneği Kırklareli Şubesi törenle açıldı.Düzenlenen törene Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Belediye Başkanı Mehmet...

KIRKLARELİ (AA) - Türk Anneler Derneği Kırklareli Şubesi törenle açıldı.

Düzenlenen törene Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Türk Anneler Derneği Genel Başkanı Gül Baysal, Şube Başkanı Aynur Yadalı ile dernek üyeleri katıldı.

Civelek, burada yaptığı konuşmada, kadının aile ve toplum içerisinde çok büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

Kadının anne olarak sağlıklı, mutlu, bilgili, eğitimli ve yetenekli bireylerin yetişmesinde büyük özveri gösterdiğini ifade eden Civelek, toplumun gelişmesinde ve değişmesinde kadınların önemli bir rol oynadığını söyledi.

Kadınların aynı zamanda aile ve  ülke refahında da etkin olarak rol aldığını aktaran Civelek, şunları kaydetti:

''Kadının gerek aile içinde gerekse toplum içerisinde çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Kadın bir anne olarak sağlıklı mutlu bilgili eğitimli yetenekler yetiştirmede, gelecek nesilleri yetiştirmede en önemli kişi olmakla birlikte toplumun değişmesinde, gelişmesinde de çok önemli bir role sahiptir. Kadınların annelerin ilerlemeleri güçlenmeleri aile refahımız ülke refahımız ülke geleceğimiz ve gelecek nesillerimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Kadın bir ailenin bir toplumun bir ulusun en temel unsurudur. Bu bilinçle toplumsal yaşamda kadınların annelerin daha nitelikli olabilmeleri sosyo-ekonomik kültürel yönden gelişmeleri ve gurur duyacak evlatlar yetiştirmek sürecinde gönüllülük esaslı özveriyle yarım asrı aşan süredir başarılı çalışmalar gerçekleştiren anneler derneği üyelerini kutluyorum."

Türk Anneler Derneği Genel Başkanı Baysal da Türk Anneler Derneği'nin 55 yıldır gönüllülük esasıyla hizmet ettiğini kaydetti.

Törende Belediye Başkanı Kesimoğlu da, dernek binasının herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılışın ardından Civelek ve beraberindekiler dernek binasını gezdi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  toplum

  ,

  ülke

  ,

  hizmet